Zakończenie projektu

31 sierpnia 2013 roku zakończyliśmy realizację projektu pt. "Przedsiębiorczość akademicka na START".
W wyniku działań projektowych wsparliśmy kilkaset osób zainteresowanych przedsiębiorczością oraz prowadzeniem własnej firmy.

Spotkanie Role Models z Tomaszem Pruszczyńskim

Akademicki Punkt Informacji Biznesowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizuje kolejne spotkanie pt. "Role Models". Ideą przedsięwzięcia jest zachęcanie społeczności akademickiej między innymi do zakładania działalności gospodarczej, świadomego kształtowania kariery zawodowej i rozwoju osobistego.

Konkurs Friendly Competition

Akademicki Punkt Informacji Biznesowej zaprasza studentów, doktorantów i pracowników naukowych do udziału w konkursie Friendly Competition.

Terminy wizyt studyjnych (5 moduł)

Zapraszamy uczestników projektu "Przedsiębiorczość akademicka na START" do udziału w wyjazdach studyjnych. W czasie wizyt uczestnicy odwiedzą Park Naukowo-Technologiczny "EURO-CENTRUM" w Katowicach. Terminy wizyt:

1) 8 kwiecień 2013 r. - w godzinach 12.00 - 15.00

Refleksje po spotkaniu Role Models

12 grudnia 2012 roku w Akademickim Punkcie Informacji Biznesowej w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbyło się spotkanie Role Models. Gościem przedsięwzięcia był Łukasz Zjawiński - prezes TechMine Fund SA, który wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa i pomysłodawców w zakresie rozwoju finansowego, strategicznego i operacyjnego.

Spotkanie Role Models z przedsiębiorcą i inwestorem

Gościem kolejnego spotkania Role Models będzie inspirujący inwestor i przedsiębiorca - Łukasz Zjawiński. Nasz gość jest prezesem Funduszu TechMine Fund, który wspiera innowacyjne przedsiębiorstwa i pomysłodawców w zakresie rozwoju finansowego, strategicznego i operacyjnego.

Szkolenie z dizajnu i gry decyzyjnej (3 i 4 moduł)

Zapraszamy do zapisywania się na kolejne moduły szkoleniowe związane z realizacją projektu "Przedsiębiorczość akademicka na START". Tym razem nie wybieramy grupy szkoleniowej (tak jak to miało miejsce przy wyborze 1 i 2 modułu), lecz konkretny termin.

Panel dyskusyjny pt. "Gender Mainstreaming"

Zapraszamy do uczestnictwa w otwartym panelu dyskusyjnym pt. "Gender Mainstreaming", którego celem jest szerzenie wiedzy na temat równości płci.

Terminy szkoleń (1 i 2 moduł)

Na uczestników projektu "Przedsiębiorczość akademicka na START" czeka 5 modułów szkoleniowych oraz indywidualna sesja doradcza.

Dni Otwarte APIB

Zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników naukowych do udziału w Dniach Otwartych Akademickiego Punktu Informacji Biznesowej, który funkcjonuje przy Uniwersytecie Śląskim w ramach projektu "Przedsiębiorczość akademicka na START".

Rekrutacja do nowej edycji projektu START

Osoby zainteresowane projektem "Przedsiębiorczość akademicka na START" prosimy o rejestrację na stronie internetowej www.start.polsl.pl.

Zaproszenie na ostatnią wizytę studyjną w Parku Naukowo-Technologicznym

Zapraszamy do udziału w ostatniej w tym roku wizycie studyjnej w Parku Naukowo - Technologicznym "Euro-Centrum" Sp. z o.o. Wyjazd rozpocznie się 28 września 2012 roku o godzinie 11.00. Powrót planowany jest na godzinę 14.00. W czasie spotkania uczestnicy zwiedzą Park oraz poznają jego zasady funkcjonowania.

Program konsultingowy

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do udziału w programie konsultingowym obejmującym 4 godziny bezpłatnego doradztwa. Oferowane kierunki dyskusji z ekspertem obejmują:

Szkolenia na temat dizajnu oraz gra decyzyjna

Zapraszamy do udziału w ostatnich dwóch modułach szkoleniowych o następujących nazwach:

1) Dizajn 100% innowacyjności;

2) Symulacyjna gra decyzyjna.

Zaproszenie na wizyty studyjne

Projekt "Przedsiębiorczość akademicka na START" w części szkoleniowej składa się z 5 modułów. Obecnie zapraszamy wszystkich uczestników projektu do udziału w trzecim module szkoleniowym pt. "Praktyczne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej - wizyta studyjna w przedsiębiorstwie spin off/spin out, w instytucji otoczenia biznesu".

Podsumowanie konkursu "Friendly Competition"

24 maja 2012 roku w siedzibie Akademickiego Punktu Informacji Biznesowej odbył się Finał konkursu „Friendly Competition”.

Konkurs miał na celu pobudzenie kreatywności i innowacyjności w warunkach pracy zespołowej.

Zmiana miejsca szkolenia

Uprzejmie informujemy, że szkolenie z dnia 24 kwietnia 2012 r. odbędzie się w sali 415 przy ul. Bankowej 14, w Akademickim Centrum Przedsiębiorczości Uniwersytetu Śląskiego.

Za zmiany serdecznie przepraszamy.

Relacja ze spotkania Role Models

28 marca 2012 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbył się wykład gościnny - Role Models organizowany przez Akademicki Punkt Informacji Biznesowej. Gościem spotkania był wiceprezes spółki i3D z Gliwic - Pan Arkadiusz Patryas.

Zmiana adresu Akademickiego Punktu Informacji Biznesowej

Uprzejmie informujemy, iż od 26 marca 2012 roku, Akademicki Punkt Informacji Biznesowej mieści się przy ulicy Bankowej 14 w pokoju 417 a.

Arkadiusz Patryas gościem marcowego Role Models

Akademicki Punkt Informacji Biznesowej zaprasza na spotkanie Role Models.